niedziela , 19 Sierpień 2018
zielona kawa opinie
Home / Zielona Kawa / Pomoc w odchudzaniu – czy zielona kawa jest skuteczna?
Pomoc w odchudzaniu – czy zielona kawa jest skuteczna?

Pomoc w odchudzaniu – czy zielona kawa jest skuteczna?

zielona kawa tabletki

Zielona kawa jest względnie nowym pomysłem na odchudzanie. Oczywiście od lat jesteśmy przekonywani, że naturalne produkty są kluczem dla pięknej sylwetki, ale żaden nie zyskał tak wielu pozytywnych opinii jak właśnie kawa zielona.

Chudnięcie nie jest prostym zadaniem – ciężkie treningi, rygorystyczna dieta i ciągłe przepisy, które często niestety łamiemy. Wszystko to prowadzi do spadku motywacji i słabych efektów. Z pomocą przychodzi właśnie zielona kawa, która zdaniem wielu jest zabójcza dla tłuszczu i pozwala łatwo zrzucić zbędne kilogramy.

Zielona kawa – a co to?

Zielona kawa to po prostu nieobrobione ziarna kawy. Są one bliższe naturze i nie poddawane obróbce termicznej, dzięki czemu zachowują wszystkie swoje właściwości. Głównym elementem, który nas interesuje jest tak zwany kwas cholorgenowy, który dobrze wpływa na gospodarkę organizmu oraz metabolizm. W kawie zielonej jest tego kwasu bardzo dużo- wystarczy powiedzieć, że filiżanka tego napoju ma taką samą zawartość tej substancji co aż 10 filiżanek herbaty zielonej. Dzięki temu kawa znacząco wpływa na utratę kilogramów, nawet bez żmudnej diety i ćwiczeń.

Jak pić zieloną kawę?

Zaskakujące, ale nie trzeba tej kawy pić. Najlepszą alternatywą jest ekstrakt z kawy zielonej w kapsułkach, która pozwalają na szybką i wygodną aplikację. Można ją także pić, ale napój ten ma specyficzny, gorzkawy smak. Według naukowców i dietetyków powinno się przyjmować ok. 800 mg ekstraktu dziennie, który gwarantuje dobre rezultaty. Warto na to zwrócić uwagę podczas szukania produktu na rynku, ponieważ wiele firm proponuje tańsze, ale uboższe w zawartość preparaty. Najpopularniejsze są opakowania 90 kapsułek, gdzie w każdej znajduje się do 400 mg ekstraktu. Jedną tabletkę bierzemy po przebudzeniu a drugą przed obiadem i to wszystko!

W jakiej formie kupić?

Ekstrakt z zielonej kawy jest dostępny bez problemu w sklepach internetowych oraz sklepach z preparatami odchudzającymi. Wybór jest dużo, ale trzeba szukać produktów z naturalnych substancji. Można znaleźć wiele preparatów, które poza ekstraktem zawierają także inne domieszki, które mogą źle wpłynąć na efektywność zielonej kawy i kwasu chlorogenowego. Chytry dwa raz traci jak to mówią, więc zbytnia oszczędność może prowadzić do odwrotnych rezultatów niż zakładaliśmy.

Czy naprawdę nie trzeba ćwiczyć?

Nie! Nie trzeba ćwiczyć, ponieważ efektywność substancji nie jest związana z naszą aktywnością fizyczną. Warto jednak wiedzieć, że sport na pewno nie zaszkodzi, ale pomoże w skutecznym odchudzaniu. Dodatkowa aktywność fizyczna oraz unikanie tłustych potraw i tzw. śmieciowego jedzenia na pewno wspomogą efekt uzyskany dzięki zielonej kawie. Dodatkowo trzeba pamiętać, aby koniecznie pić przynajmniej 1,5 litra wody dziennie. Pomoże ona w lepszym wchłanianiu się zielonej kawy oraz nawodni nasz organizm.

 

Incoming search terms:

  • kwas cholorgenowy

About Karolina

Absolwentka Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy na kierunku dietetyka ze specjalizacją żywienie w sporcie. Instruktor rekreacji ruchowej, specjalność fitness. To co uwielbiam to pomagać ludziom, którzy nie radzą sobie z codziennymi problemami: dietą, cellulitem o nadwagą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>